BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ar “Žalgiris” visos Lietuvos komanda?

Šis klausimas iškilo spalio 15 d., kai mūsų visų mylima komanda Maskvoje prieš savo amžinąjį priešininką CASK išėjo žaisti su raudonai šviečiančiu pavadinimu “Ūkio bankas”. Pasvarstykime ar tai atsitiktinumas…? Ar atsitiktinai “pamiršta” ir klubo įkūrimo data?

Spalio 15 d. klubas pradėjo savo 66-uosius gyvavimo metus (”ŪBIG-o” vadybininkams dėl tokio neapsižiūrėjimo skubiai reikės keisti klubo įkūrimo datą). Ir reikėjo gi taip atsitikti, kad būtent tokiu laiku, prieš amžinąjį priešininką “Žalgirio” neliko. O CASK liko, ir jokie reglamentai jiems nesutrukdė tai padaryti, nors, žiūrint į šios komandos sudėtį, aiškiai matosi kad ir juos palietė krizė.

Tokios spaudos reakcijos “ŪBIG valdomo” klubo “vadyba”, matyt, nesitikėjo, nes pirmasis P.Motiejūno paaiškinimas viename iš interneto portalų apie papildomas investicijas į aprangas, jei sėkmingai pasibaigtų derybos su rėmėju, kurio pavadinimas turi atsirasti vietoj “Žalgirio”, neišlaiko jokios kritikos. Tokios pajėgos mestos į klubo PR-inimą ir še tau kad nori - neatsirado papildomo aprangos komplekto su “Žalgirio” užrašu. Kaip ir žalių sportinių kostiumų, kuriuos pakeitė pilki (dar gerai, kad ne raudoni).

Kiek protingiau situaciją bandė paaiškinti klubo valdybos narys, atsakingas už PR-ą, p. R.Jurgelaitis. Tačiau ir jis nepasakė visos tiesos, t.y. nutylėjo faktą, kad Eurolygos reikalavimai reklamai ant marškinėlių nėra nauji - jie yra tokie patys, kaip ir praėjusius keletą sezonų. Aš jau nekalbu apie VKL (Vieningos Krepšinio Lygos) reikalavimus, kurie (jeigu jie tokie ir yra) gali būti tik rekomendacinio pobūdžio - turnyras nėra oficialus. Kaip jau ir minėjau, niekas netrukdė Maskvoje, pabrėžiu, kad būtent šiame mieste, išbėgti į aikštelę su “Žalgirio” užrašu ir “Ūkio banko” reklama. Ir nebūtų pažeistas joks reglamentas.

Neišlaiko kritikos ir p. R.Jurgelaičio pasiteisinimas, kad buvo tariamasi su legendiniais žaidėjais, treneriais ir sirgaliais. G.Krapikas vienos iš televizijų interviu aiškiai pasakė, kad “tokias” aprangas jie pamatė tik rungtynėse. Sirgaliai taip pat tai pamatė tik rungtynių metu ir gal tik vienas M.Paulauskas, atstovavęs “Žalgirio” legendoms, užsiminė, kad jei yra tik pasirinkimas išlikti komandai ar ne, tai geriau už pinigus parduoti “Žalgirio” užrašo vietą rėmėjui. Tuo tarpu A.Sabonis savo nuomonę išsakė atsisakydamas TV žurnalistui komentuoti šį klausimą.

Bet palaukit gerbiamieji, ar tikrai, tik prasidėjus sezonui, jau iškilo komandos išlikimo klausimas. Kur buvo ŪBIG-o vadybininkai, kai buvo perkamas “Žalgiris”? Ar galim patikėti, kad banko analitikai nenumatė iki galo ekonominės krizės padarinių ir savo finansinių pajėgumų. Ar gali “Žalgirio” vardas kainuoti 400 tūkstančių litų per metus, kad jo vietą užimtų rėmėjo “PZU Lietuva” logotipas ? Kaip tik su šiuo rėmėju, gerai informuotų šaltinių žiniomis, ir vyksta derybos.

Valdybos narys teisingai bando remtis tokių garsių krepšinio klubų, kaip “Real”, “Barcelona” ir kt. praktika, kai vietoj klubo rašomas rėmėjo pavadinimas. Tačiau ar žino kas nors, kokius pinigus jie gauna už tai? Tikrai ne 400 tūkst. litų, o kelis mln. eurų. Ar kas nors matė Eurolygos klubą, ant kurio marškinėlių “puikuotųsi” dviejų rėmėjų užrašai? Tokių Eurolygoje nėra. Kaip ir nėra klubo, kuris taip reklamuotų savo savininką.

Patikėkim, kad tai, anot p. R.Jurgelaičio, tik krizės laikotarpiui, kuris, atrodo, dar truks gana ilgai. Ar po kelių metų Europoje kas nors prisimins “Žalgirio” pavadinimą, kurį dabar, kaip ir A.Sabonį, kartais žino labiau nei Lietuvą? Ar daug kas šiandien gali pasakyti, koks yra Bolonijos klubo tikrasis pavadinimas?

Todėl ir kyla klausimas, ar viską galima parduoti už pinigus. Aš labai abejoju, kad po tokio šurmulio spaudoje “PZU Lietuva” ryšis taip reklamuotis. Viliuosi, kad ten sėdi protingesni, nei ŪBIG-o, marketingo specialistai.

Krepšinio aistruoliams jau darosi neskanu, kai kiekviena klubo publikacija privalomai prasideda “ŪBIG” valdomas “Žalgiris”… Gal todėl liaudis jau ėmė perfrazuoti tai į “ubei Žalgiris”. Lietuvoje tai atsitiko su “Statybos” klubu, kuris buvo ištrintas iš krepšinio žemėlapio.

Aš nemanau, kad kažkas panašaus kaip su “Statyba” atsitiks ir su “Žalgiriu”. Tačiau pamatas jau dabar kylančiam klausimui - ar “Žalgiris” yra Lietuvos ar “Ūkio banko” komanda - jau padėtas. Kai kas to labai siekė.

Jeigu V.Romanovas ir Co tikrai nenori ištrinti “Žalgirio” vardo iš istorijos, jis dar kartą turėtų išjoti ant savo paties, kaip ir klubo pirkimo atveju, išauginto balto arklio ir pasakyti tautai: “Aš aukoju savo banko pavadinimą (ne banką) vardan “Žalgirio”. Krepšinio gerbėjų akyse jis vėl taptų didvyriu. Nemanau, kad jam to nereikia.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

Rapolas2009-10-17 17:10

Man,kaip zmogui is gatves,nera vienas ir tas pats kaip vadinsis visu musu - ir runkeliu,ir bajoru mylima komanda Kauno ZALGIRIS. Kol dar ne velu, tiesa ir teisingumas turi buti atstaytas - uzrasas ZALGIRIS turi puosti musu komandos zaideju krutines.

plastikiniai langai2014-08-11 07:41

zalgiris tikrais kauno :)

Rašyti komentarą

Tavo komentaras