BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaip parduodamos rungtynės

Iš daugelio komentarų susidarė įspūdis, kad sporto gerbėjai nėra susipažinę su rungtynių pardavimo technika. Ar bent jau įsivaizduoja, kad rungtynių pardavime būtinai turi dalyvauti žaidėjai ar treneriai. Deja, yra kitų, daug subtilesnių būdų parduoti vienas ar kitas rungtynes. Bet pradėkime  nuo pradžių.

Sporte sena tiesa yra ta, kad ten kur daromas biznis nėra rezultato ir atvirkščiai - ten, kur siekiama rezultato, nėra biznio.

Biznyje investicija daroma tam, kad atneštų daugiau pelno kitamet.

Paradoksas, bet investicija į sportą ne mažina, o didina kitų metų investiciją, nes kitais metais reikia pasiekti dar geresnius rezultatus. Net ir tokie patys rezultatai kiekvienais metais kainuoja vis brangiau ir brangiau. Dažnai noras matyti savo komandą nugalėtoja verčia beatodairiškai didinti biudžetą, ir tai tampa problema net ir itin turtingiems klubams. Ne veltui spaudoje vis dažniau užsimenama apie NBA komandų finansinius sunkumus. Net ir tam pačiam futbole, kur sukasi milžiniški pinigai, pasigirsta kalbų apie klubų skolas (neseniai buvo rašyta apie Madrido “Real” vos ne pusę milijardo siekiančias skolas).

Tačiau biznis sporte vis tik daromas, panaudojant komandų pavadinimus ir įvaizdį politikai, verslo įtakų pasidalijimui bei kitoms manipuliacijoms. Kartais sportu beveik nekvepia, o sportas ir sportininkai yra tik įrankis šių tikslų įgyvendinimui, apie kuriuos nei sportininkai nei treneriai gali net nenutuokti.

Įvairių verslo grupuočių persipynimas Lietuvos krepšinyje daro prielaidas šiems procesams vykti ir vystytis. Juk niekam ne paslaptis, kad net kai kurie svarbūs valstybiniai reikalai sprendžiami susėdus keliems įtakingiems veikėjams. Tai būdinga ir šių dienų mūsų krepšiniui, kur neretai svarbūs klausimai sprendžiami siaurame rate, juo labiau, kai šie veikėjai savo pinigais gali įtakoti ir politikus. Tai ypač paaštrėjo, kai didžiausius klubus pradėjo valdyti rusiško kapitalo atstovai.

Didžiausi pasaulyje sutartų rezultatų skandalai yra kilę dėl lažybų. Tai dažnas būdas uždirbti didžiulius pinigus. Šie skandalai neaplenkė ir Lietuvos, nors ir buvo  nelabai garsūs. Prisiminkime prieš keletą metų sporto visuomenėj ir spaudoj sklandžiusius įtarimus apie vienos futbolo komandos parduotą tarptautinių rungtynių rezultatą. Krepšinio užkulisiuose prieš keletą metų buvo kalbama apie vienos provincijos komandos dalyvavimą lažybų biznyje.

Kita priežastis, dėl kurios galimas varžovų susitarimas - tai situacija, kai vienai iš komandų tuo momentu yra nasvarbus rezultatas, o kitai - labai svarbus.

Trečia priežastis - kai verslo struktūros, siekdamos pasidalyti įtakomis, įtraukia į šį procesą sau priklausančius arba sponsoriuojamus klubus. Tuomet viena pusė sutinka “atiduoti” rezultatą dėl savo verslo interesų. Kaip minėjau tai būdinga rusiško kapitalo atstovams, kurie, padedant kai kurioms žiniaklaidos priemonėms,  šiandieną jau tvirtai įkėlė abi kojas ir į Lietuvos krepšinį (kur tuo metu buvo Lietuvos verslininkai?).

Čia nepalikta vietos jokiam primityvizmui, čia “nevaikšto” jokie grynieji pinigai, kaip, kad bando įteigti kai kurie komentatoriai. Vyksta žymiai subtilesni procesai, kuriuos sunku suvokti paprastam krepšinio sirgaliui, nes čia supinta ir sportas, ir verslas ir politika. Tai ir yra ta vieta, kur sporto pagalba “daromi” pinigai. Galioja pricipas - tu man, aš tau. Tu man sporto rezultatus, aš tau…

Sutarto rungtynių rezultato galima siekti keliais būdais: arba įtraukiant žaidėjus ir trenerius, arba jiems nežinant ir pasitelkiant teisėjus. Paprastai pirmasis naudojamas dėl lažybų, kur reikiamo rezultato gali siekti žaidėjai ar treneriai jiems už tai atsilyginant. Tačiau čia egzistuoja didelė rizika viskam iškilti į viešumą.

Apie teisėjus tikriausiai aiškinti nereikia. TEO moterų krepšinio komanda vienose rungtynėse tol žaidė pratesimus, kol atsiliko reikiamu taškų skaičium. Reikėjo matyti teisėjų pasiutpolkę tų rungtynių metu! Užuojauta TEO vadovams, nes nuo jų tai nepriklausė.

Pats subtiliausias būdas, kurį labai sunku įrodyti (bet naudojamas gana dažnai), tai rungtynių rezultato įtakojimas klubų savininkų arba kitų sprendimų priėmėjų veiksmais tokiais, kaip pagrindinių žaidėjų “taupymas” svarbiose rungtynėse, tariamos jų traumos (pavyzdžiui, prieš eilines finalo rungtynes trys pagrindiniai žaidėjai staiga gauna traumą, o po dienos kaip niekur nieko treniruojasi) trenerių atleidinėjimai, ir pan. Kartais būna nesubtilių nurodymų treneriui leisti į aikštelę vieną ar kitą žaidėją (atseit, rotacijos principu visi žaidėjai turi gauti minučių, čia tokia mano sistema, jūs kvaili, nes jos nesuprantat), tačiau tai retenybė. Ir tokius fokusus žiūrovai greitai pastebi.

Kai kovoja dvi panašaus pajėgumo komandos, svarbu net ir tai, kuri komanda žaidžia namuose. Kartais reguliaraus sezono gale galima aptikti keistai pralaimėtų rungtynių, kurios leidžia vienai ar kitai komandai reguliariajame sezone užimti pirmą vietą ir taip įgauti savos aikštės pranašumą finaluose. Subtilus būdas konstruojant reikiamą finalo baigtį, tik kartais labai nesubtiliai įgyvendinamas.

Tokiais atvejais apie sutartą rezultatą nežino nei rungtynių žaidėjai, nei treneriai. Čia traukomos kitos virvutės, kurios sąžiningą žaidėjų triūsą rungtynių metu paverčia niekais. Retai sprendimai, kurie įtakoja varžybų rezultatą, gali būti priimami tiesiog iš kvailumo.

Dažnai po tokių rungtynių žaidėjams užduodami klausimai ar jie žinojo apie sutartą rezultatą yra ne kas kita, kaip noras užtušuoti įvykusį faktą ir  apgauti žiūrovą.

Komandos savininkai gali naudoti daug subtilių priemonių vienu metu ir kartu paėmus, jos nulems rezultatą net ir be žaidėjų ir trenerių žinios. Prisiminkite nekaltą frazę “krepšinio spektaklis”. Joje kartais daug daugiau tiesos, nei noretųsi.

Bene vienintelis būdas tokius dalykus pastebėti - išprusę sirgaliai. Linkiu visiems į būsimas rungtynes žiūrėti ne tik krepšinio mėgėjo akimis, bet ir suprasti, kodėl kartais būna labai keistų, nelogiškų sprendimų ir rezultatų.

P.S. Šiuolaikinis Europos verslo elitas jau seniai persirgęs aukščiau minėtomis ligomis arba šių šalių teisinė bazė ir lygos tiek stiprios, kad neleidžia minėtoms tendencijoms plisti ir skaudžiai už tai baudžia. Neatsitiktinai 2009 metais atsirado naujas darinys - Europos komandinio sporto asociacija (ETS), kurios pagrindinis uždavinys yra įtikinti ES valdininkus traktuoti sportą kaip socialinį reiškinį, o ne biznio objektą. Šios asociacijos steigėjais yra tarptautinė  krepšinio federacija FIBA Europe, futbolo UEFA, rankinio IIHF, tinklinio CEV, ledo ritulio EHF ir regbio FIRA AER. Jų tikslas - panaikinti mokesčius sportininkų atlyginimams ir padėti švariam verslui tikslingai investuoti į komandinį sportą.

Keli žodžiai dėl komentarų šalinimo - šalinami tik tie komentarai, kuriuose yra keiksmažodžių, plūdimosi ir rašymo ne į temą. Mes (aš kartu su moderatorium) stengiamės toleruoti kiekvieno skaitytojo nuomonę nepriklausomai nuo to pritaria ji ar ne, bet šalinsime visus komentarus, kurie trukdo kultūringai diskusijai.

Kaip ir minėjom anksčiau, naudosime ir jūsų atsiųstą medžiagą, kurios paskutiniu metu gauname nemažai. Taip pat noriu padėkoti tiems, kurie nurodo gramatines ir stiliaus klaidas. Stengiuosi jas taisyti.

Dėl Š.Jasikevičiaus - jis ir jo agentas M.Balduci išnaudos visas galimybes sutartį pasirašyti su užsienio klubu, nes smulkiai žino praėjusio sezono V.Romanovo šou peripetijas. Tik labai dideli pinigai gali priversti juos galvoti kitaip. Be to reikia skubiai kažką daryti su A.Čapinu, nes į 250.000 EUR kontraktą nelabai nusispjausi. Kad kontaktuojama su minėtu Šarūno agentu, tai tiesa. Kitaip Graikijos žiniasklaidoje tokių naujienų nebūtų.

Ačiū visiems rašantiems.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (55)

Rokas2010-08-09 16:59

tai jai pagal samokslo teorija,siemet zali vel turi pralaimet,bet jai siemet pralaimes vinalus tai ate A licenzijai,nes statyba mus aplenks ant tasku.

J.Rudmanas2010-08-09 17:29

Puikus blogas, spaudziu desine!

Zuoko kareivis2010-08-09 18:07

Graikai patys nezino is kur tie gandai, jokioje spaudoje tai neparasyta…

rudman2010-08-09 18:08

nu nieko naujo nepasake, isskyrus apie Jasikeviu..
Nespaudziu desines!

Gytiss2010-08-09 18:19

Nieko naujo? Jis pasako tokios informacijos,ko didieji musu portalai ne visad pasako.
spaudziu desine!

geda2010-08-09 18:20

as manau, kad siemet zalgiris eurolygoje nukeliaus iki top-8… o sudpopierius iki top-16… lkl zalgiris vel bus antras, traciau susirinks kitas taures…
siaip straipsniukas tikrai lb geras :) vat tokius ir idomu skaityti… apie tai, ko mes nematome :) o kas cia del saro???? as tik komentaruose sia nesamone esu uzskaites :D ir tikrai net nesvarsciau tokio kandidato i zalgiri :D tikrai manau, kad tai neimanoma :D :D

Mantas2010-08-09 18:45

Na kaip perkamos rungtynes buvo mazdaug aisku,kad saro nebus irgi aisku,tad nesuzinojome kazko intriguojancio kaip laukeme…

sausainix2010-08-09 18:52

Autoriau,matau kad zinai kandidatus zalgirio, bet kotais tyli :D
pPasidalink su visais,o ne apie kazkokius pardavimus snekek ..

Lina2010-08-09 18:52

Nieko naujo nesužinojau, visas blogas pilstymas iš tuščio į kairią, tą patį dalyką pasakoja tik vis iš kitos pusės. Ir taip buvo aišku, kad niekas ten nieko nepirko ir nepardavė, o kitaip susitarė, jeigu iš viso susitarė. Na o dėl Šaro, tai čia misija neįmanoma, ir taip aišku kaip 2×2.

Mantas2010-08-09 19:13

To sausainix:na jei tie kandidatai is interperfomances ,tada tikrai turetu zinot :D

KKK2010-08-09 19:15

Reiktu suprast , kad teisejai nuleme LKL finala. Leido sutraumuot Begiciu ir Watsona.Ta padare Vainausko Ryzi kareiviai , turbut paties Jono liepimu. Kas papirko teisejus? iseitu , kad Vainauskas. Ar Romanovas prisidejes? Galima tik spelioti. Butu kvaila savo komandai kisti pagalius i ratus.Tik labai keistai atrodo Maskoliuno pasalinimas. Dabar klausimas, ka laimejo Romanovas jeigu jau , anot blogerio , pardave komanda.Bent vizualiai nesimato nieko. Mes mazi pieskos sitame zaidime, todel lieka laukt ir ziuret kas nutiks ateityje.
Galetu pridurti, sitas puslapis , pamyne Lietuvos krepsinio garbe .Ypac jei tie rezultatu pardavimai yra melas.

jyjn2010-08-09 19:20

Krc nko nepasake. O kodel net per lkl uzdarymo ceremonija lazdavojas vadovai? Krc kitamet laimesim viska,o eurolygoi eisim toli toli. Paminesit mano zodi. Cia matai viska autorius sutapatina kas ivyko. Tipo zalgiris namie pralose,nes liepe romanovas? O kdl maskoliunas sparde atsisedimo vieta keiciamam zaidejui,kai blogai zalgirs zaide. Nori pasakyt traumas vaidina kai smegenis sutrenkai, ar riesa sulauzo? Tipo treciose varzybose zalgiris tycia zaidzia blogai. Nu nereikia cia taip kompromituoti. Buk geras autoriau neberasyk tokiu bajeriu. O parasyk musu komandu galimybes eurolygoi. Naujus pirkinius ivertink ir gal zinai kiek kainavo omaras samhanas?

zxcvb2010-08-09 19:54

Pagal blog’o autoriu, reikia atsargiai ziureti i visas Zalgirio pralaimetas varzybas ir ieskoti bet ko, kas galetu isduoti, jog rungtynes parduotos (ar nupirktos Vainausko). Nusibodo. Parasytu, kad jo nuomone tokios ir tokios rungtynes buvo parduotos, tokiose ir tokiose buvo nupirkti teisejai ir pan., o dabar buna taip, buna anaip.

amerika2010-08-09 19:55

Paskutine pastraipa kazkokia miglota gavosi,zino agentas apie Romanovo isdaigas,tik nuo to krepsininkai tai nenukentejo,visi gavo atlyginimus,visi pratese kontraktus,jie zaidejai,ju niekas cia ir nestumdo,o Balduci kas,mokes Sarui babkes ir jam nuskils,koks skirtumas kas moka,sarbiausia moka!

amerika2010-08-09 20:06

Ir dar prie to pacio,mini jog jie isnaudos visus sansus zaisti uzsienio klube,gali buti,bet sutik,jog Europos grandai jam ir nesiulo 600 000 euru uz sezona,ir ne kiekvienas klubas tai gali,Romanovas tikrai gali,juk uz Wasingtona buvo siuloma 500 000 tiesa zaliu.Taip kad cia visko dar gali buti.

Mantas2010-08-09 20:14

Romanovas tai gali labai panorejus jam ismest pinigo,bet kitos aplinkybes cia daugiau gali lemti,o ne pinigai,visi praejusio sezo cirkai daro savo,boba graike nenores varyt is namu,absurdas,bet gali but viena is saro apsisprendimo priezasciu :)

yahoo2010-08-09 20:36

Ar kitais metais vel rytui reikes laimet lkl norint euroligoje zaisti?

zxcvb2010-08-09 20:41

Jeigu nelaimes, tai zais atrankoje i Eurolyga.

Temide002010-08-09 20:55

Sportalas tokia diskusija buvo iskeles, dar pries visus LKL finalus ir kazkodel ,sudejus visu komentatoriu ir portalo vadovu nuomones,nebuvo tokiu bajeriu kaip trenerio atleidimas ar keista rotacija(suprsk Romanovas liepe). Dabar,netiketai, islenda kazkoks puskvailis blogeris is po lapu ir aiskina kaip parduodamos rungtynes :) ,nu kloune tu neraliuotas,geriau papasakok kaip konkreciai siais metais LKL buvo parduotos rungtynes, nes mastantys ir krepsini suvokiantys zmones mato ir zino ,jog narkomanas pirko/santazavo teisejus ir tai tesiasi nevienerius metus. Tai arba tu visiskai atsilikes nuo siulaikinio LT kasio, arba esi vienos Vilniaus stovyklos atstovas, kuris po supuvusiais lapais bandai paslepti didele S kruva.

Tarakonas2010-08-09 21:46

Pasirodo tiesa, jog Žalgiris su Šaro agentu kontaktavo, o aš iš pradžiu netikėjau čia paršayta info..

http://www.basketzone.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=3679:graik-spauda-qalgirisq-domisi-jasikeviiumi&catid=36:naujienos&Itemid=183

dariusm2010-08-09 21:58

gudručiai, parodykit bent vieną tą “graikų spaudos” pranešimą. Linką prašom, kuriame būtų parašyta anksčiau nei tame lietuviškame saite.

humas2010-08-09 22:50

dirbu toli grazu ne krepsinio srityje, bet neseniai suzinojau, kad D. Maskoliunas ir A. Zuokas is tikruju artimi draugai. ta rodo ir tai, kad LiCS Maskoliiunas priklauso “Zuoko flangui”.

bet taip pat sako, kad Maskoliunas dekingas Zuokui uz pastarojo …. pagalba Zagiriui senais laikais.

to Humas2010-08-09 23:52

:)reiskias esi pakankamai atsilikes nuo politikos ir tuo paciu nuo krepsinio

benas2010-08-10 01:50

P.Jankūnas,R.Kurtinaitis,A.Petrovičius(daugiausiai žinių sulaukiam apie juos)-kokiai agentūrai priklauso?
Žinomiausias Lietuvos agentas kokioj agentūroj dirba?
Kas palaiko ryšius su „alti sport“?
Kas toks Obrad Fimic?
Kam buvo ištrintas vienas blogas?
Atsake i šiuos klausimus sužinosit kas yra blogeris, gal pats blogeris pasakys…

Aurimas2010-08-10 09:20

Benai apie koki bloga tu cia sneki?

Mantas2010-08-10 09:23

Cia jau seniai aisku kad sitas blogeris interperfomances zmogus,pamenat kaip puikiai jis zinojo donato motiejuno situacija?ir kiek siulo zalgiris ir kiek benetonas ir siaip kaip gyre ji koks tai puikus zaidejas…

dariusm2010-08-10 10:40

Benui,

nu ir ką tuo norėjai pasakyti? Jankūnas priklauso Kapikionio Interperformance, kroatas(Draženo brolis), o ne serbas A.Petrovičius jai taip pat priklauso. Ir ką bendro turi Interperformance su Alti Sport? Konkuruojančios agentūros. O Fimičius yra iš Alti sport, ir čia jokie galai nesueina.

Autoriui: įdomu kaip parduosi rungtynes tampydamas kažkokias virvutes, jei žaidėjai ims ir pataikys gerai? Jie juk apie pardavimą jie ir treneriai nieko nežino, a ne?

Kaip sugalvosi traumas žaidėjams, jei žaidėjai žino, kad traumų nėra? Iškart kils įtarimas, be to dar ir medikai turi žinoti apie slaptus savininkų nurodymus sukurti traumas. Per daug žmonių žinos ir viskas išlįs į viešumą.

Su teisėjais jau kitas reikalas, bet irgi negarantuotas. Va pirmose LKL finalo rungtynėse teisėjai darė viską, kad laimėtų Rytas, bet ir tai nepavyko.

Tai laukiam išsamesnio blogo apie teisėjus, kodėl pvz Brazauskas taip skirtingai teisėjauja LKL ir Eurolygoje, kodėl leidžiamas vienai komandai parankus chuliganiškas žaidimas? Kodėl žaidžiamas regbis, sumo, o ne krepšinis? Kodėl fiksuojami nešti kamuoliai tik vienai komandai, nors toks Jomantas kiekvienose rungtynėse po dešimt kartų neša kamuolį? Kodėl vienai komandai leidžiamos neteisėtos, judančios užtvaros, kojų kaišymai, kitai neleidžiama ginantis net prisiliesti? bet įdomiausia būtų sužinoti to priežastis.

Dar laukiam žinių apie tai, kaip supervadybininkas terorizuoja jaunus žaidėjus, jų tėvus dėl kontraktų, agentų ir pan. Turėtum žinoti.

Kokia supervadybininko klubo finansinė padėtis, kokios skolos, ar mokamos ir t.t. ?

Skaitytojas2010-08-10 11:52

Visiškai pritariu Dariui, laukiam atsakymų į klausimus

KKK2010-08-10 14:18

atsakyk blogeri i dariusm klausimus, nes jie rupi daugumai zmoniu.

zxcvb2010-08-10 14:44

dariusm klausimai yra eilinio zalfanio praplautais smegenim pezalai. Bent jau antra komentaro puse. Jomanto nesti kamuoliai kazkaip net eurolygoje nepastebimi ju teiseju, tikriausiai Vainauskas ir juos nupirko. Zalfaniai niekada gyvenime nebuvo patenkinti teiseju veiksmais, butu tai LKL ar Eurolyga, jiems visi teisejai “f.. you referee” nusipelne (na gal iskyrus Pilipuka). Brazauskas teisejauja skirtingai Eurolygoje nei Lietuvoje - eiline nesamone. Ir kaip tipinis zalfanis jis dar sneka apie koju kaisiojimus, kuriu buvo 1-2 ir visi bent pries pora metu. Galiausiai, siulyciau ziureti savo kiemo, o ne kitu finansiniu padeciu, nes Vainauskas ir Rytas pagal kai kuriuos bankrutuoja jau eile metu. Reikia pasakyti, kad smegenis jums kazkas tikrai gerai praplove.

Donatas2010-08-10 14:46

Kaip matau čia renkasi vien kompleksuoti kauniečiai ir juos palaikantys, nes pasiskaičius komantarus visi tik ir ieško priežasčių kaip kažkas buvo nupirkta ar parduota, nes kauniečio genealiam protui negali dašust jog Lietuvos Rytas buvo tiesiog objektyviai stipresnė komanda ir pelnytai laimėjo. p.s. pažiūrėjus į ateinančio sezono sudėtis Lietuvos Rytas jau dabar ant popieriaus atrodo pranašesnis, todėl jau pats laikas pradėt kurt versijas kodėl ateinantį sezoną Lietuvos rytas laimės daugiau nei kavenski. ;)

Raimondas2010-08-10 14:59

“Atrodo, kad taip skambiai reklamuotas “Žalgirio” ir italų firmos “Champion” projektas tyliai žlugo.”

Kaip ir tiesa. Nes “Žalgirio” apranga gamins Audimas, būtų įdomu sužinoti, dėl kokių priežaščių viskas žlugo.

Ačiū!

to Donatas2010-08-10 16:09

Sakai rytas buvo geresnė komanda? Kur gi ne jei su treneriu puikiuoju, net pora kartų sugebėjo pralošti traumų išretintam Žalgiriui. Ir dabar pažiūrėjus “ant popieriaus” Žalgirio sudėtis yra žymiai geresnė, pas rytą visokie neaiškus žais, ir nežinai net ko iš jų tikėtis.

KKK2010-08-10 16:34

Praejusio LKL finalus Zalgiris zaide nepilnos sudeties.Tai paprasciausiai neleido padaryti teisejai. Zalgirio priekine linija buvo sumušta aiksteje.Deja nupirkti teisejai to “nemate”.
Visiems rytfaniams ir jiems prijauciantiems tai atrode normalu. gal dabar taip zaidziamas krepsinis? kai per rungtynes vienam sulauzoma ranka kitam prakertama galva, treciam sumusama koja. gal taisykles ta leidzia ir nebaudzia? nejaugi nera punktu “tokiam” zaidimui pazaboti. Tai aplamai ne zaidimas, tai geda krepsiniui, kaip sportui ir didziausia geda teisejam.galetu blogeris suregsti koki bloga apie musu sauniousius teisejus.Jie teisejavo kaip jiems reikejo, jiems spaudoje skirtas labai mazas demesys.Reiktu juos iskelti i viesuma ir spresti susidariusia problema

flasher12010-08-10 16:46

Iš tiesų apie galimą rungtynių pardavimą neparašyta nei vieno naujo žodžio, tiesiog apibendrinti galimi scenarijai ir viskas. Į pagrindinį klausimą - ar tai galėjo įvykti (arba įvyko) LKL finalo metu - net nebandoma atsakyti. Eilinės pagiežingos užuominos apie “rusų pinigus”, “spaudos magnatus” ir tiek. Kodėl? Blogeris, kuris sukėlė didžiulį sąmyšį Lietuvos krepšinyje, kaip visada, pasakęs A, neištaria B. Varantas 1 - jis bijo, kad informacijos paviešinimas pakenks jam pačiam; 2 - jis turi savų interesų, kuriems naudinga tik kelti bangas, realiai nieko neatskleidžiant; 3 - blogeris iš tiesų nieko nežino, o remiasi tik VBS (Viena Bobutė Sakė) agentūros pranešimais.
Perskaitęs straipsnio pavadinimą tikėjausi pagaliau sužinoti kažką konkretaus, kas privertė mesti tokius kaltinimus mūsų krepšinio grandams, nors jau ir laiko praėjo nemažai…, deja… Džiugina tik viena: pagaliau atsirado vieta, kur vyksta daugiau mažiau normalios diskusijos, kurios kartais būna įdomesnės ir informatyvesnės už autoriaus dėstomus gandus.

O kad autorius priklauso krepšinio agentų tarpui, manau, tampa akivaizdu: jis geriausiai išmano apie žaidėjų perėjimus ir algas, nerašo nei vieno blogo žodžio apie Navikauską (kurio laikais jo verslas Žalgiryje klestėjo), koneveikia Romanovą (kuris tą “aukso gyslą” nukirpo) ir Vainausko “miltuotą” nosį, kuri, matyt, neleido tokios pat politikos užsukti Vilniuje (arba dėl kokios kitos, asmeninės, priežasties). Deja, bandymai rašyti kitomis temomis kol kas nelabai verti dėmesio.

To Raimondas2010-08-10 18:39

Niekas nežlugo ir jokių konfliktų tarp “Žalgirio” ir firmos “Champion” nėra. Jie oficialiai tebėra “Žalgirio” techniniai rėmėjai. Tiesiog Žalgirį labai nuvylė italų pažadų ir įsipareigojimų nevykdymas ir tai senai nėra jokia paslaptis. Tiesiog, tai kad Žalgiris pats apie tai neskalambija viešai yra labai patogu tai panaudoti kaip užkulisinę paslaptį tokiuose bloguose.

Šiek tiek žinantis2010-08-10 19:06

Kad Žalgiris neskalambija, jog Champion juos “išdūrė” ir neįvykdė nei techninių, nei finansinių įsipareigojimų (manau čia ne italai kalti, o juos atstovaujantis lietuvis), gal ir gerai. Vistiek kažkiek parėmė Žalgirį, nors, mano galva, reklaminės naudos lietuvaitis, atstovaujantis Champion, turėjo žymiai daugiau…
Vienok, daugelis prisimena “pompą” su kuria buvo pasirašyta rėmimo sutartis ir kad “vilkikai laukia pasiruošę gabenti iš Italijos Žalgiriui aprangas”ir dar kitokių nesamonių. Šiuo atveju gal reikėtų visuomenę informuoti, kad “ne viskas auksas, kas auksu tviska”… Turim ne prastesnių lietuviškų kompanijų, tik, deja, stengiamės elgtis “lietuviškai” ir susidėti su tais, kurie daugiau duos…

To Šiek tiek žinančiam2010-08-10 19:34

Visuomenė - ne vaikų darželis ir būtų kvaila tai pateikti kaip naujieną ir informuoti kad “ne viskas auksas, kas auksu tviska”. Taip, šiokios tokios “pompos” būta, nes pažadai tviskėjo auksu. Šį kartą gal būt “pompos” nebus, bet daugiau niekas nesiskiria - pasirinkti tie, kurių pažadai tviska.

liutass2010-08-10 20:22

kodel virs 15 meti audimas remes isskirtinai tiek ryta, is is staiga sugalvojo paremti ir Kauno Zalgiri. Kad ir Kauno firma, bet, aciu, tokios nereikia.

amerika2010-08-10 21:48

liutas,o kas cia taves klausia reikia ar nereikia?

Albas2010-08-10 21:49

Jei Jonas arba Romke vienas kito i teisma nepaduos del pavasariniu pasisakymu (pavadinciau tai show) tada finalai tikrai buvo parduoti, o siemet spektaklis tesis. Nors aisku tokio teismo baigtis, bet vistiek laukiu to…..

Mantas2010-08-10 22:21

Nu kad rytui susitarimuose nauda yra tai aisku,bet kur nauda zalgiriui…

Martynas2010-08-10 22:35

Autoriau, pasakyk kokiais krepsininkais domesi Zalgiris ir kas bus tie Aco asistentai

delrio2010-08-11 00:08

Autoriau gal zinai del ko atsistatydino macas net nepradejes karjeros trenerio poste?

Tbx2010-08-11 00:35

Kas turit kokiu teoriju, kodel autorius turetu buti issigalvojes sita istorija (ryto ir zalgirio)?
butu idomu isgirsti nuomones.

man kazkaip igalva ateina tik pvz koksnors senas romanovo priesas gal is sokiu projekto arba futbolo, ir jis db pasinaudodamas prasta jono reputacija stengiasi dar labiau bloginti romanovo ivaizdi.

Mantas2010-08-11 09:55

Vienas is asistentu turetu but Andrija Gavrilovic,su Aco dirbes unics,beto pora metu buves scariolo asistentu Unicaja

asai2010-08-11 10:49

Nėra ledo ritulyje jokio EHF

Raimondas2010-08-11 14:38

Įdomu būtų sužinoti, kodėl D.Redikas pasirinko Lietuvos Rytą. Nors jo svajonė yra žaisti Kauno “Žalgiryje”.

Nr. 72010-08-12 00:44

Be abejonės, komentaras gal ne visai į temą (kaip ir 60% čia esančių).. tačiau.

Atsigaukit garbingieji, dorieji bei didieji “fair play” fanai. Paskaičius komentarus atrodo, jog Žalgiris niekuomet neprasižengia, o jei ir bauduoja, tai taip švelniai, kad, neduok Dieve, nesukeltų varžovui skausmo.

Kiek dar metų priminsit Jomanto pakištą koją (kas išties buvo bene vienintelis tikrai labai negražus poelgis), “tyčines” aukštaūgių traumas? Juokinga, atseit Begičiui kažkas imtynių veiksmais ranką sulaužė, o Zavackas veržėsi su mintim Watsonui alkūnę į veidą įmūryt. Taip, alkūnės nepatraukė, tačiau ar būtumėt patraukę Jūs? Gi dabartinis sportas orientuotas vien į pergalę (prisiminkit futbolą), o kai tave daužo, stumdo visas rungtynes, ganėtinai sunku išsaugoti geranoriškumą varžovo atžvilgiu.

Kitas dalykas, sakoma, kad Rytas eilę metų papirkinėja teisėjus. Tai kodėl Žalgiris visada (galbūt išimtis yra ši finalo serija) meta daugiau baudų už vilniečius? Tai gal ir žali perka arbitrus?

Vienu žodžiu, toks įspūdis susidaro, jog kai kurie pasaulį mato tik dviem spalvom..

dariusm2010-08-12 14:20

meta daugiau baudų yra demagogiškas tvirtinimas. Realiai turi mesti mažiausiai dar tiek pat kiek meta.

Liudna tiesa2010-08-12 14:32

Klišarankiams ir baudų metimai nepadeda. Aleksui Zakiui gali papasakot.

stt2010-08-26 01:12

aciu dievui as ne zalfanis,nes tokiu nenormaliu tik ten toj jechovos liudytoju sektoj buna,kokiu nenormaliu reikia buti kad taip metai is metu visokiausiais fantastiniais scenarijais teisinti pralaimejimus kuriu ” nebuvo” :D,neveltui kauno gydytojai didziausi Lietuvos kysininkai ,nes kur tu toks nebusi ,cia tik uz 10 kart didesne alga gali gydyti tokius paranojos apsestus kauniecius

forklift2011-05-25 11:06

nice post! thanks for sharing!!

plastikiniai langai2014-08-11 07:20

tai aisku, kad buna daug papirktu varzybu.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras