BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaunas, Vilnius, Arena ir prasidedantys Federacijos Prezidento rinkimai.

Pirmiausia, sveikinu su mūsų vaikinų pergale. Kita vertus tikriausiai niekam tai ir nekėlė abejonių. Pakankamai gerai subalansuota sudėtis, kruopštus trenerių darbas (ypatingai renkant informaciją apie būsimus varžovus), sklandus pasiruošimas davė savo vaisius. Čia galima dėti pliusą ir LKF vadovams, kurie dėl intrigantų iš vyrų krepšinio labai dažnai nepgrįstai puolami (aš čia nekalbu apie argumentuotą kritiką). Ši pergalė rodo, kad Lietuvos vyrų krepšinio pamatai yra tvirti. Tik ar pavyks ant šių pamatų pastatyti gražų pastatą?

Kad LKF vadovai per pastaruosius keletą metų nuveikė daug, tik aklas gali nematyti. Federacijos vadovai (konkrečiai M.Balčiūnas) išrinkti į FIBA Europe valdančiuosius organus, nors anot “garsaus” dienraščio nemoka net baudų mesti. Pagyrų už puikiai surengtą Europos jaunių čempionatą iš FIBA vadovų tikrai nestigo. Iškovota teisė rengti 2011 metų Europos čempionatą svarbi ne kiek  tarptautinis sporto įvykis, bet kaip galimybė, panaudojant ES pinigus, pasistatyti keletą Europinio lygio sporto rūmų.

Tačiau statybos vyksta vangiai, stipriai atsiliekant nuo grafikų tiek Kaune, tiek ir Klaipėdoje. Politikai - ypatingai Kauno meras - visais įmanomais būdais bando dangstyti tiesą apie realią situaciją statybose, bet net plika akimi matosi, kad jos atsilieka (ir ne penkiais mėn., kaip norėtų A.Kupčinskas). Kad Kauno miesto vadovo kalbos ir darbai švelniai tariant, prasilenkia su tiesa, įsitikinti turėjome daug progų.

Jaučia tą ir FIBA vadovai, kurie  atsargiai vertina (nors oficialiai ir paskelbė) šio miesto galimybes surengti Europos krepšinio čempionato finalą (pagrindinė sąlyga, kad rūmai būtų baigti iki kitų metų vasario mėn.) Apie tai byloja ir skaičiai - juk prieš pora mėnesįų, kai kurie Kauno savivaldybės Tarybos nariai buvo informuoti, kad panaudota tik apie 60 mln. Lt. (iš beveik 170 mln., jei tikėti oficialiai skelbiamais skaičiais apie arenos statybų kainą).

Visiškai netelpa galvoj faktas apie pradėtas savivaldybės derybas dėl arenos statybų pabaigos datos. Vadinasi, statybų pabaiga priklauso nuo derybininkų, o ne statybininkų valios - kaip norėsim, taip ir susiderėsim. Tačiau čia jau pradeda lysti yla iš maišo. Pasirodo, kad derybininkai turi įvertinti “Vėtrūnos” pasiūlymus dėl papildomų darbų, neva “norint patobulinti objektą”. Paprastai tai reiškia, kad norima padidinti objekto sąmatą. Matyt dėl to kol kas neišspręstas kėdžių užsakymo ir kt. klausimai. Skaitytojams noriu priminti, kad “Vėtrūna” norėjo užsakyti pigias ir neatitinkančias reikalavimų kinietiškas kėdes ir taip “sutaupyti”.

“Taupoma” visur, net ir arenos operatorius pagal koncesijos sutarties nuostatas investuos daiktais, o ne piniginėmis lėšomis. Kas paneigs galimybę, kad šie daiktai nebus pažymėti užrašu “Made in China”? Tačiau apie tai niekas nesužinos, kaip ir nežino kitų rūmų operavimo sutarties detalių, tokių kaip perleidimo operuoti teisė, kad ir pavyzdžiui su “Rubicon”susijusiai įmonei ir t.t.

Kita vertus pradeda aiškėti, kad Kauno konservatoriai arenos statybų pabaigos datą bandys išnaudoti ateinančių savivaldybių rinkimų agitacinei kovai. Ir nebūtinai rūmai turės būti baigti - juostelė vistiek bus kerpama, bus surasta rūmuose įrengta patalpa čempionato burtų traukimo ceremonijai. Ne veltui Kauno meras taip garantuotai kalba apie neva suteiktą teisę rengti finalą, pamiršdamas žodelį “jeigu”.

Keistai atrodo ir faktas, kad FIBA atstovai oficialiai paskelbia apie žiūrovų lankomumo rekordą - 13.000 - jaunių finalo metu. Matyt kažkam iš Vilniaus bosų pavyko įbrukti šiuos skaičius naiviems FIBA atstovams, nieko nenutuokiantiems apie Vilniaus ir Kauno priešpriešą, nors šiandien oficialus FIBA tinklalapis cituodamas generalinį sekretorių N.Zanoliną nurodo 11.000 “Siemens” arenos talpą ir tai su žodeliu “around”. Ar tai ne atsarginio varianto ruošimas?

Kad “Siemens” arena “guminė” žinome jau seniai. “Lietuvos Ryto” trubadūrai buvo ją “išpūtę” iki 11.000. Realiai ji nesiekia 10.000 sėdimų vietų, į kurias pagal visus tarptautinius reikalavimus galima parduoti bilietus. Stovimų vietų šie reikalavimai neleidžia skaičiuoti. Jei būtų kitaip, tai ir Kauno sporto halėje galima būtų sutalpinti 10.000 stovinčių (1939 metų Europos čempionatui ir buvo numatytas toks vietų skaičius).

Apie glaudžius ŪBIG , ”Rubikon” ir “Snoro” ryšius kalba ir tokie faktai, kaip “Siemens” arenos finansavimas, buvusio “Siemens” arenos gen. direktoriaus V.Vasiliausko dalyvavimas ŪBIG derybininkų grupėje Kauno arenos operavimo koncesijos konkurse bei Edinburgo “Hearts” valdyboje ir kt. Tai kodėl tik krepšinyje kovojama su “Zuoko kareiviais”? Gal todėl, kad kai kurie V.Romanovo veiksmai įtikinamiau atrodytų?

Minėtos verslo grupės šiandien vienokiu ar kitokiu būdu valdo didžiąją dalį Lietuvos žiniasklaidos (”Lietuvos Rytą” - “Snoras”, “Respubliką”, “Kauno dieną” ir kt. regioninę spaudą - ŪBIG). Todėl visuomenę pasiekia tik ta informacija, kuri naudinga jiems.

Būtent minėtos verslo struktūros daro didžiausią įtaką šių dienų Lietuvos sportui. Matomai neatsitiktinai į Sporto departamento vadovo kėdę buvo pasodintas Kl.Rimšelis, senas “Zuoko kareivis”. Pasodinti savą žmogų į Lietuvos Futbolo Federacijos prezidento kėdę kol kas per trumpos rankos, bet į krepšino - jau dabar dedamos nemažos pastangos, nors iki rinkimų dar daugiau nei metai. (Kova jau jaučiama ir šio blogo komentaruose).

Ar yra alternatyva? Taip, yra. Akylesni krepšinio įvykių stebėtojai jau mato nepriklausomos stovyklos formavimasį. Ar tai tikrai įvyks, ar jos lyderis ryšis eiti prieš beveik visą žiniasklaidą kontroliuojančią grupę, parodys laikas. Bet apie Federacijos rinkimų peripetijas - atskiras straipsnis.

Pabaigoj norėčiau atsiprašyti savo skaitytojų (bet ne komentatorių “darbininkų”) už vėlavimą, nes didelis darbo krūvis ir kai kurių faktų patikrinimas neleidžia visko laiku suspėti.

P.S. Pažįstu ir G.Navikauską ir G.Rutkauską, ir J.Vainauską ir daugelį kitų krepšinio veikėjų. Butelio negėrėm, bet banketuose dalyvavau su daugeliu iš jų, išskyrus J.Vainauską, kuris tokiuose renginiuose  nedalyvauja. Pastaruoju metu aukščiau paminėtieji vis mažiau rodosi Lietuvoje- kas dirba užsieniuose, kas “ką nors kitą ten veikia”…

Ar negerai sužaista su P.Jankūnu? Apie jo pasirašymo peripetijas parašiau tai kas vyko. Gal ir kam nepatiko, kad jis pasirašė su “Žalgiriu” - tai jau ne mano reikalas.

Aplamai, tiek ir vieni, tiek ir kiti (kalbu apie “didžiuosius”) labai jautriai reguoja į mano rašinius ir savo ”darbininkų” pagalba bando kompromituoti šią svetainę.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (35)

benas2010-08-06 01:00

Idomu zmogus,idomu kokius faktus jis cia tikrino,kad taip ilgai rase si bloga )))
Pavarymas ir vel ant Vainauskino.
Dar juokingiausia ,kad sako jog cia pirkti komentatoriai…Man tai dar niekas nera mokejas uz komentara,bet istikro norecia gaut pinigu uz tai :D

benas2010-08-06 01:07

Is esmes jau aisku kas jis yra sis paslaptingasis blogeris. V. Bulotas

Petras2010-08-06 01:12

Eik tu “darbinke” :)).Per dauk susireiksmini zmogau,cia didele dalis komentaru mano parasyti,kurie kitu niku ir emailu.Galvoji cia labai kam idomus tavo rasyniai isskyrus dali vaiku ir krepsinio sirgaliu.Jeigu tau vaidenasi ad ir cia zuoko zr ten kieno nors kito kareiviai prikise pirstus tai labai taves gaila.Teisingai pastebeta kad ir plika akim matosi kad Kauno arena nebus laiku pastatyta,ta jau vasari rasiau tik ne cia,nereikia tureti ipatingu ziniu,informacijos kad tai suprastum,pats statybose dirbes tai mazdauk zinau kaip kas vyksta.Staripsnis kaip visada apie nieka,ka ir taip dauguma zino.Laukiam kito straipsnio,produktyvesnio ir daugiau skirto krepsiniui,o ne arenu statybai..Tiek.

benas2010-08-06 01:13

aj dar va cia drauguzi is officialu saltiniu siemens arenos talpa
Krepšinis 11 000
Koncertai 12 000
Ledo ritulys 8 750

ACC2010-08-06 03:13

Tai ar suskaiciuos kas kada nors tas vietas zymense? Juk cia ne koks slaptas karinis objektas, yra planai. Nes tas spekuliacijas tema ‘nesiekia ne 10000 vietu’ jau girdim nuo 2004 metu rudens.

martynas to Petras2010-08-06 08:54

mane tai uzknisa tie komentarai (kuriu paprastai vos ne trecdalis buna), kad “nieko naujo nepasake, viska ir taip zinojau”. Pagalvok, kam idomus tokie pasisakymai ir kokia ju pridetine verte? Nuline. Tai ir neskaitykit, jei nieko naujo. Pvz, man visados buna bent kazkas naujo, o jei/kai daugeli info zinau, tai nelipu ant bachkos tuom visiem girtis (nes nesuprantu kas cia pagirtino?). Supraskit, kad si bloga, manau, raso ne tik krepsinyje besisukantiems zmonems ar is krepsinio portalu neislendantiems visiskiems fanams, bet ir platesnei krepsinio megeju auditorijai, kuri taip nuodugniai visko neseka, bet tikrai idomu paskaityt. Tad geriau argumentuotai pasisakykit kur ne tiesa raso, arba patvirtinkit papildomais faktais issakytas mintis kad jos dar itikinamiau atrodytu, o ne kaip kokie septintokai rekit, kad ir jus tai zinot.

Stargazer2010-08-06 09:04

Žiūrovų skaičius:

Krepšinio rungtynės – iki 11 000 žiūrovų
Koncertai – iki 12 500 žiūrovų
Ledo ritulys – iki 8 750 žiūrovų
Teatro spektaklis, kamerinis renginys – iki 3000 žiūrovų

is oficialaus siemesns arenos puslapio.

Mantas2010-08-06 10:39

Nebuvo atsakyta i mano klausima apie rysius su interperfomances ir bulota,tad galima daryti prielaida,kad blogeris susijes su sia agentura ir bulotu Arba kaip cia kazkas minejo ir yra pats VIRGINIJUS BULOTAS :D

Mantas2010-08-06 10:43

Pusgalviai ka jus ten ziurit siemenso oficialiam puslapyje vietas?jie gali ten parasyti ir 15000 bet ar tai tiesa?

humas2010-08-06 10:53

del vietu.
kaip ir visi statiniai, taip ir arena turi tureti tech specifikacijas. jas galima suzinoti savivaldybeje - turi buti prieinamos. ir butu isspresti visi gincai.

del komentaru.
pats dirbu RsV srity - abejojantiems galiu patvirtinti, kad yra darbo pozymiu cia.

del blogo priklausomybes.
nemanau, kad tai “Buloto blogas” - per mazai detalios informacijos duodama. o jei taip ir butu - negi kas is skaitytoju dar abejoja, kad sis blogas, kaip ir visi kiti blogai, iskros, etc., yra skirti formuoti nuomonei? tiesiog naudokites savo galva, neleiskit kad p*stu prota, pasiimkit idomia info, ir tiek.

del reguliarumo.
kaip esu rases, jei jau pradeti bloga - turi siokia tokia atsaomybe pries skaitytojus. o jie turi teise reikalauti atnaujinimo. tikiuos, daznes irasai.

sekmes.

Šiek tiek žinantis2010-08-06 13:05

V.Bulotui: kas dėl Champion ir Žalgirio, tai Žalgiris “metė juos per bortą” dėl neįvykdytų Champion , teisingiau jų atstovo Lietuvoje, prisiimtų finansinių ir tiekimo įsipareigojimų…

Donatas2010-08-06 14:58

tu parasei kad Zalgiris nesidomi Jankunu, o Zalgiris noredamas tave suvartyti vien del to pasirase sutarti su juo?

Mantas2010-08-06 15:30

Virgi,nu buk tu vyras ir prisipazink ,kad tavo tapatybe isaiskinta,arba bent jau pripazink,kad sedi interperfomances balne :D

vist2010-08-06 19:19

stebiuosi komentatoriu nuprotejimu. Jums turbut slapimas smegenis uzspaude? Jei nepatinka neksiatot ir viskas. Dabar tai tikrai toks vaizdas, kad apsiuosteliui sis blogas kelia niezuli ir visais imanomais budais stengiasi uzfloodinti bereiksmiais komentarais.

Vilnietis2010-08-06 20:15

Bet jūs komentatoriai rimtai kažkokie kompleksuoti. Aš rytfanis iki kaulų smegenų ir man vistiek patinka skaityti šituos blogus. Esmė tame, kaip jūs juos priimate. Kai kuriems manau čia visą gyvenimą gadina, arba tiesiog mažvaikiams nėra ką veikti. Idomus blogas, neigti kažką, ką parašei negaliu, nors su kai kuriais dalykais ir nesutinku, bet įrodyt niekaip negalėčiau. Tad telieka tegul tai nuomonių nesutapimas.

Mantas2010-08-07 00:01

Baisiausia,kad nebeliko nepriklausomos ziniasklaidos,visur pateikiama tik ta info,kuri naudinga,vienai ar kitai ziniasklaidos priemonei,jos valdytojams,gi cia pasaulio pabaiga!reiskia ka perskaitai ,tai toli grazu nera tiesa!o gal kas galetu apsviest,kas cia pasak,blogerio,toks meta ar mes iššuki ziniasklaidos monopolininkems?

V.Bulotas2010-08-07 12:08

Taip jis yra is mano agenturos. Kolega kodel trinate mano komentarus?

Andrius2010-08-07 16:16

Ačiū už dar vieną įdomų straipsnį :)

geda2010-08-08 09:51

nu ka..del girskio pasitvirtino :D :D del jaunu zaideju kisimo i kitas komandas taip pat ……. del parduotu finalu taip pat neklydo :) tik su jankiu vyras prasove :D manau viskas normaliai…. juk jis irgi nevisazinis ir nevisagalis :D tad daug jo speliojimu pasitvirtino

Mantas2010-08-08 11:32

Kada dabar galima laukti jūsų naujų įrašų?

Virginijus Bulotas2010-08-08 12:59

Sveiki, mieli skaitytojai. Esu sužavėtas Jūsų detektyviniais sugebėjimais. Tenka pripažinti, kad tkėjausi būti demaskuotas, bet ne taip greitai. Straipsniai niekur nepradings, tačiau praradus anonimiškumą jų turinyje pajusite paslapčių deficitą. Pasinaudodamas proga galiu atskleisti, kad rašau naują rašinį apie vieno Lietuvos krepšinio klubo savininko sūnaus priklausomybę nuo narkotinių medžiagų.

Virginijus Bulotas2010-08-08 13:06

Juokauju.

Virginijus Bulotas2010-08-08 13:16

juokauju, kad juokauju.

Mantas2010-08-08 13:37

Beje,būtų įdomu sulaukti straipsnio apie lkl klubų vasarą

Mantas2010-08-08 14:49

Pasirinkit ,pone, Mantai ,kita slapyvardi,negi kopijuot taip norisi,juk nesunku

Šiek tiek žinantis2010-08-08 16:44

Dar dėl jankūno. Blogeris rašo: “Ar negerai sužaista su P.Jankūnu? Apie jo pasirašymo peripetijas parašiau tai kas vyko. Gal ir kam nepatiko, kad jis pasirašė su “Žalgiriu” - tai jau ne mano reikalas.”
Kur čia prasišovimas? Juk jis tik aprašė tai, ką žinojo, kas buvo kalbama krepšinio kuluaruose. Kad Rytas nepasirašė? O gal čia ir buvo blogerio tikslas paviešinti informaciją, kad Jankūnas neatitektų Rytui?

haha2010-08-08 20:44

Jo, skaito cia bloga Vainius su sokeju ir daro viska priesingai, net zaidejams kontraktus pagal tai siulo! O, dieve, gal baikit juokint?

Šiek tiek žinantis2010-08-08 21:06

To haha: hmm…, o kaip triukšmelis dėl parduotų finalų?
Skaito, ir dar kaip skaito! Čia, matosi, “įdarbinti” net keli jo komentuotojai, ir ne tik jo…

Mykolas2010-08-08 22:18

To temide21
o trecia karta neistryne loche ?

tomas2010-08-09 11:42

Graikų spaudoje pasirodė pranešimų kad LKL vicečempionas, Kauno “Žalgirio” klubas domisi įžaidėju iš Lietuvos - Šarūnu Jasikevičiumi.
192cm ūgio įžaidėjo sutartis su Atėnų “Panathinaikos” klubu yra pasibaigusi, ir Graikijos čempionai žaidėjui nesiruošia mokėti tiek pinigų kiek anksčiau, bei siūlo žymiai mažesnės vertės kontraktą.

Skelbta, kad Š.Jasikevičiumi domisi Tel Avivo “Maccabi” klubas, tačiau, anot graikų spaudos, susidomėjimas nėra toks didelis, kaip Kauno “Žalgirio” klubo.

Anksčiau, Kauno klubas vedė derybas su įžaidėju iš Amerikos - Dariusu Washingtonu, tačiau pastarasis nusprendė likti Romos “Lottomatica” ekipoje.

Praeitą sezoną traumų kamuotas Šarūnas Jasikvevičius Eurolygos turnyre žaisdavo po 16 minučių bei per jas rinkdavo po 5,2 taško, atkvodavo po 1,3 kamuolio bei atlikdavo po 2,5 rezultatyvaus perdavimo.

KIKLOS2010-08-09 13:18

Aplamai, tiek ir vieni, tiek ir kiti (kalbu apie “didžiuosius”) labai jautriai reguoja į mano rašinius ir savo ”darbininkų” pagalba bando kompromituoti šią svetainę.

gerbiamas ,,blogeri” žinokite, kad lietuviu kalboje norint ką nors apibendrinti, nusakyti bendrais bruožais, vartokime žodį apskritai.

o žodis aplamai yra nevartojamas!

Mantas2010-08-09 14:10

Vaikai nepradekit svaigt apie jaska,nes jis prates su panathinaikos anksciau ar veliau…

Dainius2010-08-10 09:21

As jau niekuo nesistebiu,kas vyksta bananu respublikoj,tik neisivaizduoju kaip pavyksta FIBA itikinti,kad Lietuva gali surengti Europos cempionata,apsijuokem su Europos kulturos sostine,kaip pinigus isvoge,o viskas buvo padaryta tik ant durniaus tas pats bus ir su Europos krepsinio cempionatu,perdaug bananu respublika uzsimojo,per didelis kasnis jiems cia bus

Matas2010-09-09 12:26

Kad Balciunas baudu nemeta sake Kazlauskas, o ne laikrastis. Ziurim ka turim. Vienoje puseje Garastas ir jo vaikinas Balciunas. Kitoje- Kazlauskas, Marciulionis, Sireika, Povilionis, Kurtinaitis, Butautas. Cia jau kiekvienam pasirinkt kuria puse palaikyt ir kuri yra “daugiau padariusi LT krepsiniui…

plastikiniai langai2014-08-11 07:20

kas dabar federacijos prezidentas?

Rašyti komentarą

Tavo komentaras