BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Krepšinio tansliacijos jau tampa prabanga

Krepšinio sezonas įsibėgėja. Artėja Eurolygos varžybų pradžia Kauno “Žalgiriui” ir “Lietuvos Rytui”.
Kokie siurprizai laukia Lietuvos krepšinio aistruolių, stebėsiančių krepšininkų kovas televizorių ekranuose?

Bene pirmasis “siurprizas” buvo LKL krepšinio transliacijų perkėlimas iš nacionalinio transliuotojo į SPORT1 ir “Lietuvos Ryto” televizijos kanalus. Stebėtinai vieningai šioje situacijoje veikė abu didieji Lietuvos klubai privertę paklusti LKL valdybą nepasirašyti transliacijų sutarties su LTV, nors šios pasiūlymas likusiems LKL klubams buvo žymiai patrauklesnis. LKL vadovai eilinį kartą pabūgo dviejų didžiųjų (tiesa, anksčiau jie bijojo tik vieno) grąsinimo prarasti savo kėdes.

Šiame rašinyje nenagrinėsiu ką gavo ar prarado LKL klubai, o pasvarstysiu šią situaciją iš eilinio TV žiūrovo pozicijų.

Visų pirma šiuos kanalus mato tik labai maža Lietuvos gyventojų dalis, vadinasi dauguma krepšinio aistruolių praras galimybę stebėti nacionalinio čempionato kovas su visuomet intriguojančiais finalais.

Antra, tie žiūrovai, kurie ir mato šiuos kanalus, galės “mėgautis” transliacijomis, kuriose mūsų didieji grandai daužys krizės iškamuotus likusius LKL klubus.

Panašu, kad kitų komandų tarpusavio dvikovų mes taip ir neišvysim, nes jos minėtiems kanalams komerciškai nenaudingos.

Trečia, jau dabar galime pastebėti tam tikras komentavimo tendencijas. Negana to, kad abiejų kanalų komentatoriai neprofesionaliai dirba savo darbą, bet dar ir stengiasi išryškinti tik savos komandos privalumus, nuvertinti varžovą. Anksčiau tuo pasižymėjo L.Kunigėlis, kuris uoliai vykdė savo šeimininko nurodymus. Apgailėtini ir komentarai bei interviu rungtynių pertraukos metu ir po jų, kai pirmas klausimas visuomet būna: “Kaip jautiesi…” ir pan.

Ketvirta, rungtynių transliacijų kokybė (turiu galvoj režisieriaus darbą), ypatingai SPORT1 yra tikrai prastesnio lygio, nei LTV. Dažni parketo ar žaidėjų kojų planai ir kamerų perjunginėjimai neleidžia ramiai sekti rungtynių.

Atrodo, kad ir Eurolygos dvikovų transliacijos bus prieinamos tik tiems, kurie išsipirko Viasat ar kabelinių televizijų paketus. O tai tikrai ne dauguma krepšinio aistruolių. Nors anksčiau TV3 kanalas tol pilstydavo alų reklamose, kol teisėjo išmestas ginčo kamuolys pasiekdavo aukščiausią tašką, bet, atrodo, kad ir to televizijoms negana-reikia apmokesdinti ir žiūrovą.

Lazda turi du galus. Ar nesmogs ji antruoju toms pačioms televizijoms, kai apie krepšinio populiarumą turėsime tik gražius prisiminimus? Juk sugrąžinti prarastą žiūrovą bus žymiai sunkiau.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (6)

Micha2009-10-20 14:11

Apgailetina taktika, norint pakelti savo beviltisku kanalu populiaruma. Ar negaletu kitos lygos komandos pradeti streiko pries tokius veiksmus? Taip, kaip dabar daro parduotuviu savininkai prekybos centruose?

Kodel nesigirdi kitu komandu balso? Gal joms tas pats, koks kanalas rodys LKL?

ech..2009-10-21 09:47

O kaip vakar varžybos: Juventus-Neptūnas? Kaip suprantu nė viena iš šitų komandų nepriskiriama grandams.

krepsiniovirtuve2009-10-21 09:59

Vakar nežaidė nei Rytas, nei Žalgiris, todėl buvo parodytos minėtos rungtynės. Klausimas tik toks:Kiek žmonių jas galėjo matyti? Čia yra didžiausia problema. Ne televizijos padarė krepšinį populiariu, ne joms reikės jį ir atstatyti. Jos vėlgi rodys tai kas joms bus tuo metu pelninga.

vap2009-10-21 11:23

Sutinku, kad mato nedidelis procentas, tačiau reiktų panagrinėti detaliau. Jei neklystų, didžiosios dalies kabelinių televizijų vartotojai gali matyti, todėl lieka nuskriaustas kaimas.

Be to, ar LTV negali pasiūlyti televizijoms tos pinigų sumos SPORT1 ir LR.TV, kurį siūlė LKL. Juk vieną kartą jau buvo susitarta su SPORT1 dėl futbolo. Jei jau SPORT1 ir LR.TV toks mažas matomumas, tai LTV nepraloštų nuo to.

O dabar prie pačios transliacijos. Taip, vakar nežaidė nei Lietuvos rytas, nei Žalgiris. Bet klausimas kiek LTV pernai rodė reguliaraus sezono varžybų vidurį savaitės? LTV transliuodavo vieną kartą per savaitę šeštadienį 16:00 (dėl tokio laiko aš taip pat pernai nemačiau nė vienų LKL varžybų).

Marius2009-10-22 12:09

Michai: kitų komandų balsas? Ar ne Klimavičius iš Šiaulių sakė, kad geriau jų nerodytų per tv, nes tada daugiau žiūrovų ateina į salę. Ir ką? Šiaulių nerodyt? Kažkodėl LKL’as anksčiau neklAusė, ką rodyt per LTV - per praėjusius sezonus kiek kartų matėt Sudūvą ar Techasą? Duokdie, kartą per sezoną, o gal ir rečiau. Būkim biedni, bet teisingi - šių metų LKL’o lygis nėra aukštas ir žiūrėt ypatingai nėra į ką.

TV transliacijų pasiekiamumas… Mielieji žmonės, baikite verkšlenti. Jei koks vilnietis, kaunietis, šiaulietis vadinantis save “krepšinio sirgaliu” pradeda dejuot, kad nemato Liet. ryto tv ar sport1, bet randa pinigų nueit kas savaitgalį išgert “geriausio” lietuviško alaus kelis bokalus, tai juos kitaip kaip apsimetėliais neišeina vadint. Galimybės ir pasirinkimas egzistuoja, nėra tik noro. Suprantu tuos, kurie neturi pinigų, suprantu tuos, kurie gyvena atokiau nuo didžiųjų miestų, bet visų kitų, rašinėjančių verksmingus rašinėlius, kad nemato LKL’o nesuprantu ir nesuprasiu. Ką jūs darysite 2012?

Po poros metų pensininkai pradės dejuot, kad oj, atjungs mums tv ir panašiai… Bet toks jau mūsų bruožas - niurzgėt, dejuot, kritikuot, bet nieko nedaryt ir kaltint “aplinką”… paksoidai

PS nesu nei LKL, nei Sport1, nei LR TV, nei kokios firmos, prekiaujančios tv ar kompiuterine įranga atstovas, tiesiog jau užbirbino neisbaigantys skundai. Įdėsiu kelias nuorodas, vėlgi visai ne savo, susipažinimui su skaitmenine prieinama tv:

http://forum.radiocool.lt/index.php?board=15.0

http://www.skaitmenine.lt/lt/priemones_ziurejimui.html

Jei turite ne patį seniausią kompiuterį, o jį matyt turite, jei skaitote ar rašote komentarus, tai LKL’as jums kainuos nuo 130 iki 250 Lt - priklausomai nuo pasirinktos įrangos ir antenos poreikio. Jei jums svarbiau alus, mergos ar lieti automobilio diskai - jūsų pasirinkimas.

plastikiniai langai2014-08-11 07:41

na pacias pagrindines varzybas tikrai transliuoja.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras