BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie Lietuvos rinktinę 2010

Artėja svarbiausias šių metų krepšinio įvykis - pasaulio pirmenybės Turkijoje. Ko mes galime tikėtis šiame čempionate? Rezultato prasme - nieko gero. Tą sąlygoja šiek tiek pavėluotas rinktinės jauninimo procesas. Kita vertus šį čempionatą reikėtų traktuoti kaip pasirengimą kitiems metams.

Atjauninti rinktinės sudėtį reikėjo jau praėjusių metų Europos čempionatui Lenkijoje (autoriui lengva šnekėti, kai jis nejaučia spaudimo iš sirgalių, kokį jaučia federacijos ir rinktinės vadovai). Bet šaukštai po pietų ir belieka tikėtis, kad čempionatas Turkijoje bus maksimaliai protingai išnaudotas pasiruošimui kitiems metams.

Tuo tarpu žiniaklaida (ypač televizijos) ir alaus gamintojai tiesiog iš kailio neriasi transliuodami video klipus apie mūsų nenugalimumą, sukeldami bereikalingas viltis ir aistras, kad vėliau galėtų drabstytis purvais ir iš to turėti reitingus savo programoms . Ar ne geriau būtų vardan tų pačių krepšininkų tyliau išlydėti ir su triukšmu pasitikti pasiekus gerą rezultatą.

Kiek teko bendrauti su rinktinės žmonėmis, vyksta kryptingas pasiruošimas kitų metų svarbiausiam įvykiui Lietuvoje - Europos čempionatui. Skirtingai nei prėjusiais metais, rinktinės vyr. treneriui pavyko ”įkinkyti” savo asistentus dirbti reikalingą jam darbą, o ne užsiiminėti intrigomis, kuo pasižymėjo praėjusių metų štabas.

Plačiau neapsistosiu prie draugiškų rungtynių analizės tik pritarsiu trenerio R.Girskio išsakytai nuomonei, kad net ir būdami pilnos sudėties, mes neprilygsim Ispanijos rinktine, kuri tiesiog žaidžia ne to lygio krepšinį. Pareikšiu tik savo nuomonę apie “atkabintus” žaidėjus.

Manau, kad D.Motiejūnas turėjo likti rinktinėje. Pasaulio čempionatas jam būtų pridėjęs milžiniškos aukščiausio lygio varžybų patirties, kurios jam labai dar trūksta. Tai universalus aukštaūgis galintis vienodai žaisti tiek sunkiojo krašto, tie centro pozicijose. Trenerio vietoj, vardan rezultato, atsisakyčiau T.Klimavičiaus (nors jis šiandien gal būt geresnis už Donatą), kurio žaidimo stilius labai panašus į P.Jankūno. Be to šioje pozicijoje kartais galima panaudoti L.Kleizą ir J.Mačiulį. M.Andriuškevičius reikalingas vien dėl to, kad turim tik vieną tikrą vidurio puolėją R.Javtoką.

Kaip bežiūrėsi priekinė linija kitiems metams mūsų rinktinėje turėtų būti stipri - “ne” nepasakė nei broliai, nei M.Petravičius, nei D.Songaila. Tačiau verkti norisi pasižiūrėjus į mūsų įžaidėjus ir jei reikalai iki kitų metų nepasikeis, tai sunku net galvoti apie mus tenkinantį rezultatą.

Manau, kad šiai dienai trenerių štabui nelabai svarbu buvo ką atleisti iš įžaidėjų. Nei M.Kalnietis, nei G.Gustas, nei A.Eitutavičius kol kas nėra to lygio įžaidėjai, kurių pagalba galima būtų siekti aukšto rezultato kitais metais. Matomai pasirinkimą palengvino žaidėjų amžius - atleido vyriausią, nors jis man pasirodė geresnis už A.Eitutavičių. Bet kaip minėjau be Š.Jasikevičiaus pagalbos kitais metais neišsiversime.

Mažiausiai nerimo treneriams turėtų kelti atakuojančio gynėjo ir lengvojo krašto pozicijos, tikintis, kad į rinktinę dar neužtrenkė durų ir R.Kaukėnas. Todėl sekantis žaidėjas paliksiantis rinktinę bus būtent iš antrųjų numerių tarpo. Realiausi kandidatai - M.Pocius, M.Lukauskis ir R.Seibutis. Geriausiai atrodo pastarasis. M.Lukauskis patyręs ir reikiamu momentu gali “iššauti”. M.Pocius žaidžia banguotai, todėl manau, jei nebus traumų, tai jis realiausias kandidatas palikti rinktinę.

Kas bebūtų, sprendimai jau padaryti. Treneriams geriau matyti kaip elgtis vienu ar kitu atveju. Ne visada pasirikimą lemia vien tik žaidėjo meistriškumas. Yra ir kiti veiksniai. Vienas iš jų - žaidėjų santykiai komandos viduje.

Geras ženklas yra tai, kad federacijos vadovai ir vyr. treneris nepaliko vietos “politikai”, t.y. lygiavos principo “Žalgirio” ir “Lietuvos Ryto” žaidėjų atžvilgiu, nes nei vieno klubo vadovai neturi svertų paveikti užsienyje dirbančio trenerio.

Tad lauksime rezultatų.

P.S. Paskutinėmis žiniomis “Žalgirio” trenerių štabą papildys tik vienas užsienietis. Kas dėl A.Macijausko, tai daugelis matyt suprato pagrindinę priežastį. Be to būti trečiu serbo asistentu jaunimo komandoje ne Arvydo charakteriui. Geriau jau tuomet padėti savo gimto miesto komandai.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (51)

petrauskas2010-08-11 15:07

tai kodel macijauskas isejo is perlo? tik del to, kad butu treciuoju asistentu? tai kad jam tik 30 metu, tad nera ko net svajot apie vyr trenerio posta, o pradeti karjera asistentu stabe nera jau taip ir blogai…

...2010-08-11 15:13

Tai, kad Macijauskas antras asistentas būtų ne trečias, negi pas Perlą iš viso trys asistentai net butų buvę?
Dėl Motiejūno atsisakymo tai manau teisingai pasielgė Kemzūra, jaunas dar jis, spės už rinktinę pažaisti. O Gusto man labai gaila, jis kiekvienais metais neatsisako žaisti už rinktinę, aukoja savo vasaras, o jį vis “atkabina”. Eitutavičius, o pernai Mažutis tikrai niekuo negeresni už Gustą.

Alex2010-08-11 15:19

Pritariu pirmam komentarui. Be to, ne treciu, o antru asistentu. Ir beje, is to Sunaros galetu pasemt nemazai ziniu, nes jis labai patyres. Mazau, ne cia slypi priezaistis.

petrauskas2010-08-11 15:28

tai greiciausiai ne cia slypi maco priezastys… o jis butu 2/3 asistentas, nes treneriu stabe be kroato dar zabarausaks yra…

...2010-08-11 15:35

Na tai būtų antras asistentas trenerio, bet ne trečias. Trečias būtų kaip treneris pagal svarbumą.

petrauskas2010-08-11 15:38

tavo tiesa

sh2010-08-11 15:50

Na manau del Motiejuno ismetimo ar Pociaus palikimo kalba tik simpatijos ar antipatijos vienam zaidejui.. Na as gal norejau kad Motiejuna ir paliktu. Kaip noriu kad ir Pociu paliktu.. Visgi jam tai butu gera patirtis, aisku truksta stabilumo ir t.t, bet jis vistiek yra vienas geriausiu zaideju galintis sutraukyti priesininku gynyba.. O jeigu kalbet apie jauninima, tai kad jis ir dabar Lukauskiui kazin ar nusileidzia.. Ka ir irodo kad Kemzura rinksis iki galo.. nors man truputi nesuprantamas toks sprendimas.. Visgi zaidima turi daryti 8-9 zaidejai, o ne 11-12..
Del izaideju taip pat nesutinku.. Manau Kalnas yra aukstesnio lygio zaidejas ir izaidejas nei visi like izaidejai. ir velgi kam imti Gusta ar eitutaviciu 28-30m jei kalbam apie jauninima - nors zaidimo nekuria.. O pvz Janaviciaus net nekviestas i rezervine, nors geru rungtyniu turejo tam paciam zalgiri bbl kai gavo zaisti…

Mantas2010-08-11 18:15

Na motiejunas autoriaus numyletinis,tad nenuostabu,kad gaila jam del tokio sprendimo,ziurint i ateiti pocius pranasesnis uz lukauski,o beto matem koks lukas pasimetes lakste pries ispanus…

amerika2010-08-11 18:28

ko lipat ant Kalno,jam tik 22 metai,ar Jasikevicius pries 12 metu irgi buvo superinis,turbut ne,Kalno metu izaideju losianciu auksciausiu lygiu Europoj dar reikia paieskot,tik nepradekit cia minet -Rubio,Teodosicius ar dar koks vienas kurio nepaminejau, pats zinau,tiesiog toks laikotarpis, kad uzaugint gera izaideja reikia laiko.Pripratom prie Jaskos tiek metu,o pamainos nieks neruose,tad Kalnui reikia ne lipt ant mazolio o visekeriopai palaikyt

Kanapiu_plantacija2010-08-11 19:00

Amerika apsigraibyk ar nemiegi??? Kalnietis 1986m gimimo. Iki keliu metu Kalna atsiskleidimo laukt? Iki 30 kaip gusto?

Kanapiu_plantacija2010-08-11 19:05

Ir dar papildant pries tai buvusi savo komentara: Amerika ,o ar pamirsai kaip Saras budamas Kalniecio amziaus mete lemiama tritaski i USA krepsi per Sidnejaus olimpiada? Ar pamirsai kas per ta olimpiada vede rinktine i prieki ir buvo nuostabus izaidejas? Ir ar pamirsai kaip Jasikeviciui ant kaklo kabino bronzos medali? O buvo jis vos 24metu!!! Kaip Kalnietis!!!

amerika2010-08-11 19:44

Kanapiu plantacija,jo su Kalno amzium supjoviau gryba,bet juk ne kiekvienas gali buti ir Saras,taip jis anksti tapo geru izaideju,bet sutik jog siuo metu nors tu b** nusikirsk neturim uz ji geresnio(turiu omeny Kalna),nebent Cizauska pasiulytum!.Saras gime but lyderiu, Mantui reikia tik tapt bent padoriu izaideju,niek tikrai nelauks tu 30 m. kol jis tobules,tikekimes atsiras anksciau naujas talentas

geda2010-08-11 20:56

keisti jus man :D lyginat sara su kalnu :D :D cia tas pats kas lygint sikpopiriu from wilno ir Zalgiri :D :D :D is kalno niekada nebuvo ir nebus gero izaidejo!!!! tai tik reklamine bomba!!!! jis daugiau nieko nesugeba, kaip tik ideti i kase……

o siaip kuo toliau tuo labiau pildosi prognozes :D tikrai jaunimas bus atiduotas i kitas komandas :D tik kaip bus del jankio???? negi jis pereis?? :D :D :D :D

Nusivyles2010-08-11 21:05

Autoriau, kodel pats sau priestaraujat?
Is pradziu rasote, kad rinktine reikia jauninti (paliekant Motiejuna), kitur jau sakot, kad atsisakyt Pociaus, o Lukauski palikt, kuriam jei neklystu 31 metai.
Beje sakyt, kad Lukauskis atrodo geriausia, tai cia isvis apsurdas. Kolkas Seibutis atrodo geriausia, Pocius antras, o Lukauskis velkasi kazkur gale.
Zodziu sitas straipnis abosliuciai nieko vertas, palyginus su kitais.. Tiesiog savo nuomones pateikimas, be jokiu faktu ar irodymu.

kebil2010-08-11 21:37

Taip, Kalnietis nepakankamai geras įžaidėjas tokioms komandoms, kokias mes norime matyti Lietuvos rinktinę ir Žalgirį. Bet gi jis neabejotinai geriausias įžaidėjas iš visų lietuvių (neskaitant Jasikevičiaus). Yra taip kaip yra. Tad ar būtina Mantą taip dėl to kaltinti ir visus šunis ant jo karti.

J2010-08-11 21:57

Tai kokia pagrindinė Maco pasitraukimo priežastis taip ir nedašilo. Iš “be to” supratau, kad jo statymas į 3 asistento vietą yra tik papildoma priežastis.

Taut2010-08-11 22:07

Priesingai nei daugumai man nesvarbu kas sako, bet ka sako(kalba gi tik eina apie krepsiniu, o ne apie esminius dalykus). Su blogu autoriumi skaitant paskutines savaites irasus nesutinku su gal 4 mintimis. 1. Jaunimo rintines treneriu slovinimu- treneriu darbas labai gerai atsiskleide rungtynese su Serbija. Individualiai daug silpnesne Serbijos rinktine istisomis atkarpomis dauze daug stipresniu lietuvius vien del gero serbu treneriu kolektyvo darbo, profesionalumo. 2.(is siandienos blogo pamastymu) Prie ko cia isvis D. Motiejunas..? Jau dabar jaunesnis J. Valanciunas yra jo lygio. O rytoj bus geresnis uz Donata. 3. M. Lukauskis yra ir gi nestabilus ir 1,5 kart letesnis uz Pociu, tiek Lukauskis, tiek Pocius nebus penketo-astuoneto zaidejas rinktineje pagal laika, o tas atkarpeles pvz 2 kart po 4 minutes daug daugiau gyvumo ines Pocius. 4. “del kaip parduodamos rungtynes”- kratinys, i gala labai jau pritemtas isvis ignorujantis tai, kad kaip bus sprendzia ne vien teisejai, klubu savininkai.

maumenelis2010-08-11 23:05

teisingai tu Taut parasei zinok…

vitas2010-08-11 23:55

Tikrai panasu,kad blog’o autorius priklauso ar artimai susijes su viena agentura,nes vel tiek informacijos apie Motiejuna ir,toks beatodairiskas jo gynimas vercia taip galvoti.Ir siaip autorius is tikruju turi kazkiek “pogrindiniu” ziniu,bet netokiu jau idomiu- daugiau pilsto,kaip sako rusai “vokrug da okolo” ir vis islenda aiskus tendencingumas.

vitas2010-08-12 00:18

Na, ka blog’eri vel pro sali? Ko daznai cia tau pastaruoju metu,Zalgiryje tai du asistentai uzsienieciai.Dediesi zinanciu,bet kaip rodo gyvenimas-tiket tavim reikia labai atsargiai.

Majus2010-08-12 08:54

Vel blogeriui failas su Zalgirio treneriais, che turbut pasiteisinimas vel bus, kad Romanovas paskaites, kad blogeris parase, kad bus tik vienas treneris assistentas staigiai paprase atsivezti dar viena :)

Dainius2010-08-12 09:21

Paskutiniomis ziniomis deja Zalgirio treneriu staba papilde du serbai,autoriaus pletku agentura “viena boba sake”…nesuveike.Del rinktines tai visada bus blogai jeigu rezultatas bus blogas,jeigu dabar rinktine suzais blogai visi verks,kodel nera veteranu ir to atseit jaunimo nieko nera,tuscia vieta ,zaistu veteranai-blogai pasirodytu, vel visi verktu,ko zaidzia tie seniai,reikejo senai atjauninti,gerai atjauninti,kai yra is ko atjauninti ir bet koks zaidejas,kaip pernai Mazutis pamates per Europos cempionata Novicki,Gazoli netaps geru zaideju ,jeigu jis yra molis,Lietuva ne Serbija,kur gyventoju 10mln. ,kur veikia begales krepsinio mokyklu,todel jiems ir lengviau uzauginti,surasti tuos super talentus,musu astuoniolikmeciai tapo Europos cempionais,tik deka gero Valanciuno zaidimo,bet nemanau,kad jis jau yra pasirenges zaisti su vyru rinktine,jeigu jau jauninti,tai reikia pirma padekoti tiems kurie tempe Lietuva i pergales,bet ne kviesti ,o kai atsisako del sveikatos problemu,ar pan,tai pas mus sumala i su..s,iskeikia,pasiuncia ant triju raidziu ir galiausiai pareiskia- senai reikejo atjauninti,eikt na… Jasikeviciai,Kaukenai ar ten Lavrinoviciai.

Mantas2010-08-12 09:21

Nu matyt treneriai yra ne is jo interperfomances agenturos,tad nelabai jis ka zinojo,jis zino tada kai kandidatai buna is jo agenturos,tad nenustebkite…

spj2010-08-12 12:49

O kodel Javtoko negalejo atkabint, jeigu jau jaunina rinktine? Vienintelis jo pranasumas pries Motiejuna ir Andriuskeviciu - geresne gynyba. Puolime jis visiskas nulis, be to senis ir anksciau ar veliau jam teks pasakyt: atia, aciu, kad daugiau nebegadinsi mums nervu” :)
O blogeris, sprendziant is paskutiniu straipsniu, tikrai labai gerai informuotas ir puikiai gaudosi Lietuvos krepsinyje, nepaisant kai kuriu netikslumu.
Kam nepatinka, galit skaityt tik komjaunimo tiesa, ar kaip ten tas skaitalas vadinasi

zxcvb2010-08-12 13:22

spj, tai tu cia nulis. Javtokas jau per keleta rungtyniu buvo vienas rezultatyviausiu zaideju ir jis vienintelis vidurio puolejas, su kuriuo pavyksta sekmingai suzaisti 2 prie 2. Nesamoniu nerasyk

Vycka2010-08-12 20:00

viena is dvieju treneriu atspejo, cia jau neblogai, kaip ir trajaku visu neimesi, 50% jau labai gerai! Tegu raso blogeris, vis yra ka paskaityti. Respect

humas2010-08-12 23:12

siaip lyginti Motiejuna ir Valanciuna, kaip kai kurie megina, reikia atsargiai - skirtingo juk plano jie zaidejai, skirtingo metimo. ugis - ne vienintelis lyginimo kriterijus.

spj2010-08-13 10:45

zxcvb, ar tikrai taip manai? :) Jei Javtokas pora metru nuo krepsio, jo net dengti nereikia. Neturi vargselis metimo ir turbut jau nebetures, taskus tik is po krepsio daro, kai pasa gauna. Beda ta, kad sitoj rinktinej, beje kaip ir pernai, nebus kas ji kamuoliais sers

zxcvb2010-08-13 20:09

spj, tikriausiai todel toki nevykeli paeme viena is stipresniu Ipanijos komandu, kuri taip pat zais ir Eurolygoje. Kokie jie durniai, juk Javtokas nieko nepademonstravo zaisdamas Chimki ekipoje, ane? Beviltiska.

vardas2010-08-14 11:37

Autoriau, autoriau, sakei trini tik tuos komentarus kur yra keiksmazodziu, o nei mano, nei dar vienane ar dviejuose tavo istrintuose komentaruose keiskmazodziu tikrai nebuvo, tik pastebejimai apie eilines tavo klaidas. Kaip pvz, rasei, kad Zalgirio treneriu staba papildys 1 uzsienietis, o papilde 2, arba rasei, kad Kavaliasuko neliks.. CENZURA gal neuzsiminek

ciaas2010-08-14 12:55

Ar tik nereikės atsiprašyti Motiejuno jei Javtoko trauma pasirodytų daug rimtesnė. Likti tik su Andruškevičium būtų savižudybe.
kas liečia paskutinius du žaidėjus (nevažuosiančius į Turkija) tai turėtų būti Lukauskis ir Eitutačius.
Lukauskis gal ir turi daugiau patirties, tačiau iš Pocius yra “kovingesnis” ir greitesnis. Be to jie būtų tik 2 ar 3 gynejas (pagal praleista aišktelėja laiką).
Kaip parodė draugiškos varžybos Eitutavičius niekuo negeresnis už Mažutį, nors ir turėjo “puikų” praėjusį sezona. ir kad ir kaip būtų gaila, bet nesutinkant žaisti Jasikevičiuo, mes geresnio įžaidėjo už kalnietį neturim. Jam pailsėti pilnai gali leisti Gecevičius arba Delninkaitis.

ciaas2010-08-14 12:57

neįtema: būtų įdomu paskaityti apie “Virtus” planus

zxcvb2010-08-14 14:13

ciaas, uz ka dar to Motiejuno atsiprasyneti? Jus jau visai nuo proto nusokot visi del to Motiejuno. Ji ka, ismete su trenksmu is rinktinei uz kazka tai? Buvo kazkokie gyncai su treneriais? Neprisimenu nei vieno atveju, kada butu teke atsiprasyneti kieno nors, kas buvo paleisti is rinktines stovyklos, Motiejunas siuo atveju nieko panasaus irgi nenusipelno.

jyjn2010-08-15 12:11

Ei o kur blogerio zadetas bokso treneris?

taigi vaigi2010-08-15 21:10

ne i tema - galetu blogo seimininkas parasyti straipsni, kodel lrytas atsisake kurtinaicio… nes iki siol tai man sveiku protu nesuvokiamas sprendimas….

sh2010-08-16 11:20

Man kuo toliau tuo labiau atrodo kad reikia mesti Lukauski ir Eututaviciu. Vieno saule jau leidziasi, nusileidzia tiek pociui tiek seibuciui, o kito net nepateka saule… O kelias minutes gali ir delnas ir gecas ir seibutis atzaisti.

kemzura_pampers_uni2010-08-17 20:31

out out out

LUKAUSKI ACIU, BET ATE!!!!
EITUTAVICIAU ACIU, BET VISO GERO!!!

laikas jum atostogu!!

yessuz2010-08-17 23:36

“P.S. Paskutinėmis žiniomis “Žalgirio” trenerių štabą papildys tik vienas užsienietis.”

:) :) :)
dar vienas neblogas fgeilas kaip su jankiu :D

Mykolas2010-08-18 07:19

Atsakau del lryto ir Kurcio:
Pas ryta apie 8 mln skolu ir paprasciausiai Kurtis tapo per brangus. Kiek zinau Rygoj gaus zymiai didesni atlyginima, nei siule prasiskolines rytas, tik va del prestizo, tai mazas zingsnis atgal, bet tikiu, kad neuzilgo Rima pamatysim eurolygos komandoj ir tikiuosi, kad tai bus Zalgiris.

petrauskas2010-08-18 12:02

labai labai abejoju, jog rygos klubas gali mokyti “zymiai” didesne alga kurtinaiciui nei lrytas… cia manau suo kazkur kitur pakastas…

amerika2010-08-18 19:47

Mykolai,is kur tu istraukei Ryto skolas,juk narkosa niekam neskolingas,pats ta deklaravo!

...2010-08-18 21:45

Klausimas ne į temą :) Kodėl Jonelį vadinat narkoša? Jūs gi nematėt, kad jis miltukus vartotų. Aš suprantu, kad jo elgesys keistas, bet gal jis šiaip priplaukęs.

gargar2010-08-19 10:53

Norėčiau prisijungti prie supratusių Macijausko pasitraukimo priežastis. Kokia ji yra tikroji?

Tautvis2010-08-19 11:10

Jei turi info parasyk apie Virtus planus

Eimantas2010-08-20 12:29

Kiek yra tiesos kalbose, kad arenos pamatai “chalturinti” ir kad arena ziauriai smego ?

yessuz2010-08-20 16:26

Eimantai, jei dometumejs statIbom, tai zinotai, kad pamatai smenga VISADA.

spj2010-08-20 22:54

zxcvb, daugiau nebeminek Kurnikovos (Javtoko). Buk geras, ka. Ziuriu dabar su ispanais. Su juo komanda zaidzia tik i minusa. Teks isjunginet TV, kai ji bus aikstej, kad nervu negadint. Galejo rinktines gydytojai pasielgt pilietiskai, pasakyt, kad trauma rimta ir neleist dalyvau Pasaulio cempionate

Rimas2010-09-13 14:19

Juokingas straipsnis, žinant kaip pasibaigė Pasaulio čempionatas. “…Verkti norisi žiūrint į įžaidėjus…”, “…Lietuvos komanda ne tokio lygio, kaip Ispanijos…” cha cha cha… Nebeskaitysiu šito blogo, nes tas, kuris jį rašo, neturi žalio supratimo apie krepšinį, nekalbant jau apie tai, kad save vadina ekspertu :)))

veshas2010-09-18 12:37

Rimai, palaikau tavo nuomone, krepsinio virtuves bloggeriui nevertejo prognozuoti sios rinktines pasiekimu, tai buvo didele klaida :) Jau geriau gandus savo rasynek, o nuomone pasilaikyk sau :)

forklift2011-05-25 11:06

nice post! thanks for sharing!!

plastikiniai langai2014-08-11 07:19

na gera rinktine buvo 2010 metu, nieko negaliu pasakyti.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras